přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

18.09.2005 12:39 Konec léta a jedna recenze
Léto pomalu končí a tak i my se opět dostáváme k naší zálibě povídat si na Minimaxu a dívat se na dobré věci, které nám autoři nabízejí. A bylo vidět, že ani léto jejich tvorbu neomezilo a Minimax prokázal, že je dobrou platformou všem, kdo mají zájem o uměleckou tvorbu. Co více si můžeme přát.
Během listopadu budeme mít možná jeden nebo dva dny výpadek, protože provozovatel Swiss inquiry and technology mění umístění svého serveru a tak prosíme, aby jste vydrželi než to technici zprovozní, protože změna je z provozních důvodů nutná. Držíme všem palce, co se umění věnují a děkujeme všem příznivcům, že naše autory povzbuzujete, hodnotíte a sdělujete jim své názory. Přejeme, aby konec léta (i když kalendářně končí až 23.9. ) jste si po promáčených dnech užili ve sluníčku, pohodě a spokojenosti.

Aaron
A nyní slibovaná recenze:

Období léta nám nabídlo i řadu nových DVD filmů, a já si dovolím se u dvou zastavit. Film ALI, který měl být životopisem jednoho z nejslavnějších boxerů USA Cassiuse Claye – později Muhamada Aliho byl ambicí herce Willa Smitha na cenu Oscara. Oscarové udílení se však nekonalo a po shlédnutí filmu není ani divu. Pokud se někdo chtěl dozvědět, v čem byla sportovní přednost slavného boxera, tak v tomto filmu neměl šanci zjistit nic. Pokud však někdo chtěl muslimovi Alimu tímto filmem zbourat jeho pomník, pak se mu to podařilo s pořádným kopancem. Panovačný, fanatický a nenávistný Clay-Ali, kterému sportovní sláva umožnila získat i přízeň nejvyššího soudu, je těžko přijatelným hrdinou a jeho nástupci (napč. Tyson) jen dokazovali, že profi-box v USA je spíše špínou, než sportem. Ostatně Parkinsonova nemoc, kterou skutečný Ali trpí, je důsledkem tohoto sportu. Vlastní film, který je špatnou kopií série Rocky tak jen utvrdí každého neameričana, že tzv. pozitivní diskriminace v USA je luxus, který si jen USA může dovolit.

Druhý film Muž v domě s Tommy Lee Jonesem je komedií. Přestože film v USA příliš neuspěl, je komedií vcelku podařenou a má řadu vtipných scén. Námět sice předem signalizuje vývoj i konečné rozuzlení, ale pokud si hodláte zpříjemnit večer pohledem na sympatické herce a příjemné roztleskávačky (jak už je ve filmu USA zvykem alespoň jedna černá a jedna hispánka…), potom samotná zápletka, ve které zemře jen jeden člověk (a to ještě asi právem), lump je dopaden, dívky ochráněny a osobní život hlavní hrdiny se vzorně uspořádá, dokládá, že po večerních zprávách plných negací si můžete trochu snít u pohádkového příběhu. Inu a o tom konec konců tento film je. Udělat dobrou zábavu zase není tak málo.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund