přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
KalaLarsen, TJHLuther + 9 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

23.05.2005 21:21 Legální hacker
Už jsme tu prozradili, že nějaký hacker nám kazí Minimax. Nepředpokládám „konkurenci“ žádného podobného serveru, protože provozovatel je německý a hacker vypadá na nějaké Peruánce. Co je však snadné, je tzv. floodování. To se prostě udělá odkaz na text či obrázek a začne se stahovat. Když takový odkaz umístíte na stovky jiných serverů, aby se při přihlášení automaticky zapojili do stahovací hry, náhle začne být stránka atakována v takovém rozsahu, že se provoz prakticky zastaví navíc při velkém objemu odtékaných dat.
Prakticky vzato, je však tato „hra“ legální. Pirátské firmy pak za příslib úplaty Vaše stránky nechají na pokoji a vesele a nepostižitelně vydírají koho si vzpomenou. Řada firem takto platí, neboť změna serveru nepomůže, název nové adresy také ne, protože firmu najdete hledačem a zoufalí podnikatelé se nemohou obrátit na nikoho, protože tato „floodovací“ činnost není zakázaná.
Tři týdny si naši technici lámali hlavu, jak takovou činnost překazit. Nakonec hlavní z nich Jakub na to přišel. Hacker je lump a musí se skrývat, proto jeho dotaz je skrytý jak na text tak na obrázek. Stačí naprogramovat odmítnutí neurčitého dotazu a problém je z 95% vyřešen. Ty ostatní neskrývané provoz serveru už nepoškodí. A proč se hacker skrývá? Inu vždyť to samé, pokud vidíte jeho adresu, lze naprogramovat totéž jemu a zablokovat jeho provoz. V jednoduchosti a přímosti bývá síla a úspěch. Platí to pro počítače, platí to i pro umění.

Aaron
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund