přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
KalaLarsen, TJHLuther + 9 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

19.05.2005 14:22 Nevážně i vážně
Jim Jarmusch rozesmál festival v Cannes – a to on umí.
Nejzábavnější z dosavadních soutěžních filmů přivezl do Cannes americký nezávislý režisér Jim Jarmusch. Jeho snímek Zlomené květy s vynikajícím Billem Murrayem v hlavní roli jako první z celé soutěže rozesmál už ranní, většinou ještě trochu ospalou novinářskou projekci.
Ostatně po flámu každý zívá.

Národní knihovna bude mít novou budovu na pražské Letné - Bylo na čase
Podle ředitele Vlastimila Ježka to bude nejmodernější stavba v Praze a stát by měla do roku 2010. "Přál bych si, aby to nebyla jen knihovna, ale aby to byla nejzajímavější pražská architektura minimálně za posledních 20, ne-li 50 let," řekl ředitel.
My si zase přejeme hlavně ty knihy.

George Lucas (1944) – začal jako první, končí jako poslední
Na festivalu v Cannes poprvé Lucas oficiálně představil závěrečnou epizodu své vesmírné ságy Star Wars. Definitivně se tím uzavře jedna velká kapitola filmových dějin. Jedni ji považují za geniální, pro jiné je jen marketingovou bublinou.
George Lucas ji nafukoval třicet let. Zdatně.

Pláč nad nesprávným hrobem?
Když už se něco z dob komunistické totality připomíná se slzou v oku, jsou to knižní čtvrtky. Lidé stávali před knihkupectvími fronty na nově vydaného Hrabala či Seiferta. Antikváři schovávali pod pultem knihy s politicky nevhodným či náboženským obsahem a od stálých zákazníků za ně dostávali tehdy nedostatkové naturálie.
Je to tedy dostatek zboží, že nečteme?

Český pivař bádal – a ukryl se do Německa
Ženám hrozí při nemírném pití alkoholu mnohem větší poškození mozku než mužům. Potvrdili to němečtí vědci z Heidelbergu, kteří zkoumali mozek více než 150 dobrovolníků počítačovou tomografií. Na mozku žen zjistili mnohem rychlejší a větší poškození než u mužů.
Nic ty baby nevydrží, že?

Hlavně, že se najdou ti, co čumí V Česku se poprvé objeví ve světě známá a populární reality show Big Brother. Nova se dohodla s majitelem licenčních práv nizozemskou společností Endemol na nákupu tohoto pořadu. Reality show chystá i konkurenční Prima, která se dohodla na přípravě pořadu Való Világ (Skutečný svět) s maďarskou společností IKO.
Skutečný svět má o další pitomost více.

V Praze v úterý zemřela ve věku 83 let filmová a divadelní herečka Stella Zázvorková.
Herecká hvězda za svou kariéru ztvárnila více než 50 divadelních a 180 filmových a televizních rolí. V posledních letech vynikla například jako nevlastní babička malého Kolji ze stejnojmenného filmu Zdeňka Svěráka, nebo jako matka Bolka Polívky a Miroslava Donutila ve filmu Pelíšky.
Byla báječná.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund