přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

18.04.2005 19:53 Tolerance
Slovo, které během dne příliš nepoužíváme, avšak je to norma chování, kterou slušní lidé očekávají jako samozřejmost. V České společnosti se tato samozřejmost stává nesamozřejmostí. Netolerance části některých obyvatel vyvolala netoleranci většiny a z národa jsou rázem údajní rasisté. Netolerance k základům slušnosti v podnikání a chování v politice vedla k tomu, čemu novináři říkají vládní či koaliční krize. Je to spíše politická nemoc, která pandemicky likviduje toleranci a slušnost na netoleranci k demokracii. Netolerance k zájmovým činnostem je stejná jako netolerance k politickému názoru. A to Češi (a národy střední a východní Evropy) dobře znají. Vědí, že jediná možnost je skrývání, dvojtvářnost, úkryt soukromí. Vidíme to i na úspěšných autorech Minimaxu, jak se buď vůbec nechtějí představit nebo i při bližším představení zůstávají skryti za svým „nickem“. Není to jejich chyba. Je to opatrnost, která jim velí, že okolní netolerance doplněná závistí, hloupostí, podlostí, dokonce i nenávistí může vyvolat posměch, pomluvu, šikanu nebo i ztrátu zaměstnání. Dětský hrdina NIK, který s kupcem Sámem bojoval za první Český stát někdy kolem roku 800 n.l. snad předpověděl, že se jeho jméno ve fonetickém vyjádření stane novodobou ochranou před tím, co jsme zjednodušeně nazvali netolerancí.

Musíme poděkovat našim autorům, že vzdor realitě, alespoň pod NIKem zveřejňují svou tvorbu, bojují s nepříznivými komentáři či hodnocením a výrazně v jakémsi společném šiku Blanických rytířů a Nitranských knížat (dovolil jsem si takto zahrnout i výborné příspěvky ze Slovenska) svádějí nekonečnou uměleckou i lidskou bitvu o cosi správné. Dnes tedy vážněji, ale o to více s úctou k Vašim pracím.

Aaron

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund