přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
ElaineH46 + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

27.06.2005 10:31 Musím do kina
Tak jsem se přesvědčil a vyrazil jsem na premiéru českého filmu „Příběhy obyčejného šílenství.“ Film podle vlastní knihy natočil režisér Petr Zelenka a jako obvykle hlavní hrdina je typický manipulovatelný človíček, který vedle své lásky nemá cíl, nemá hodnoty, nemá politický názor a nemá nic. Ztracená generace na způsob 60-tých let v českém vydání doplněná figurkami žijícími v socialistických hodnotách (role Niny Divíškové jako matky, která trpí bolestmi světa či groteskní recitátor vlastních politických týdeníků, jak předvádí herecký otec - výborný Miroslav Krobot.)

Údajný kolotoč komických situací jsem neviděl, dobré nápady ano. Cesta manipulačním elektrickým vozíkem přes Prahu měla půvab a Ivan Trojan se skutečně měnil v Bustera Keatona, jeho fotografie není v řadě záběrů náhodná. Sexuální deviace či exhibicionismus ze vztahu Jiřího Bartošky a Zuzany Bydžovské měl nádech absurdity moderního šílenství, Karel Heřmánek v roli týraného manžela výborně doplňoval a tak jen Zuzanka Šuláková těžila více než dost z hlasu Zuzany Stivínové a trochu mi to připomínalo americké "Zpívání v dešti."

Film nenudí, legrace má i ošklivou tvář a Ivan Trojan je opravdu nejskromnější celebritou ač Celebritou s velkým C.

Vím, že sponzorům filmu se musí dát prostor, snad by ale menší reklamnost ve vlastním ději filmu unesli. Získat peníze asi není snadné a tak odpouštím a chválím Daimler, že jeho Mercedes A tam být už nemusel. Co tam muselo být je překvapení. To se moc nekonalo a tak Zelenka tentokráte nedosáhl na kvality Roku Ďábla. Leč to nic nemění na tom, že film se vidět dá.

Aaron

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund