přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
ElaineH46 + 9 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

06.06.2012 21:23 Zemřel Ray Bradbury - jeden z nejpozoruhodnějších sci-fi autorů
Včera se svět dozvěděl smutnou zprávu, že ve věku 92 let zemřel spisovatel Ray Bradbury.

Ray pocházel z Illinois, USA, vyrostl v Los Angeles v době krize 30. let, a jeho rodina si nemohla dovolit vysokoškolská studia. Ray se tudíž samovzdělával v knihově, kde napsal i jedno ze svých nejslavnějších děl 451 stupňů Fahrenheita.
Jeho první prodaná povídka se jmenovala Kyvadlo (Pendulum), otiskli ji v časopise Super Science Stories v roce 1941. Postupně začal Ray vydělávat prodejem svých povídek do dalších sci-fi časopisů a fanzinů, až se takto začal postupně živit. V roce 1947 vydal své povídky knižně, roku 1950 vyšla kniha Marťanská kronika (The Martian Chronicles), získavší Bradburymu pozornosti širšího publika. O rok později vyšla další sbírka povídek Ilustrovaný muž (The Illustrated Man). Román 451° Fahrenheita (Fahrenheit 451) vyšel v roce 1953 a od té doby získal mnoho ocenění, a zajistil Rayovi místo mezi spisovatelskými celebritami.
Věnoval se i detektivní literatuře a poezii. Měl 4 dcery, osm vnoučat, odmítal internet i počítače a psal zásadně na psacím stroji.
Mezi jednu z jeho nejsilnějších povídek patří např. Jezero publikované ve sbírce Kaleidoskop, která byla jednou z průlmovách z hlediska budování Rayova stylu tajemna, mystična a emoční důslednosti.

Patří mezi nejzásadnější autory 20. století, a ovlivnil genenerace tvůrců - ať spisovatelů nebo filmařů. Budiž mu země lehká.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund