přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
TJHLuther + 8 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

21.12.2011 15:03 Sbohem, pane prezidente
Ač jsou tomu již tři dny, co jsme se dověděli nešťastnou zprávu o Václavu Havlovi, chceme jako redakce uměleckého serveru připomenout jeho význam a vzdát čest jeho památce.

Jednalo se o inspirující osobnost, která dokázala ovlivnit chod dějin; o člověka, který byl kurážný a nebál se zastávat své názory i ve chvíli, kdy tyto nebyly populární. Jako každý člověk udělal chyby během svého prezidenství, ale jeho působení stále zůstává nesmírným přínosem pro dlouholetý vývoj naší země, ten minulý i budoucí.

Václav Havel byl nejen spisovatel a umělec, ale byl především humanistou a filozofem, a díky jeho prointegračnímu vlivu se Česká republika neocitla v pozici např. Běloruska, kde mimo jiné absence integrace ve větší demokratický celek vedla k nástupu další diktatury. U tak aktivních osobností jako on je snadné pro dříví nevidět les, nebo na les především zapomenout. Měli bychom mít na paměti fakt, že integrita jeho osobnosti a jeho hodnot byla tím klíčovým prvkem jeho působení jakožto prezidenta.

Dobré vztahy Václava Havla s představiteli demokratického světa přinejmenším částečně otevřely po Sametové revoluci cestu k demokratickým hodnotám a principům i zkušenostem pro celou zemi. Byl jednou z mála výrazných a viděných tváří "východního bloku", a tato pozornost nebyla produktem lacinné žurnalistiky, ale jeho opravdového hrdinství.

Čest jeho památce!
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund