přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
KalaLarsen, TJHLuther + 10 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

15.08.2011 22:48 Hrstka dobrých zpráv
Milí návštěvníci,

ač se to nezdá, léto je plné i pozitivních zpráv. V Londýně probíhaly prostesty a nepokoje, které světová média neváhala šťavnatě zveličit a zdramatizovat prakticky na stanné právo. Jistě, stalo se mnoho nekalého a byly napáchány škody za tři miliardy korun, což není nic zanedbatelného.
Ale nakonec se ukázalo, že trpělivost a trocha deště lecčemu dokáže pomoci. Nikdo z nás neschvaluje benevolenci vůči kriminálníkům a násilníkům, právě naopak. Ale Paroubkův zásah na Czechtek také naprosto nic nevyřešil, leda ho stál politické křeslo.
Co považujeme za podstatné, je, že po odsouzeníhodném rabování a ničení se sešly stovky dobrovolníků, kteří vzali košťata, smetáky a kýble, a po domluvě přes twitter a facebook - stejné technologie, jakou použili rabující gauneři, šli a rozbité obchody pomáhali uklízet a zametali ulice, na kterých protestanti řádili. Tahle skupinka mladých výrostků už pozornost světových médií nezískala, ale zasloužila si ji úplně stejně.
Připomíná mi to historku z Iráku, kdy se po dlouhých a úporných měsících podařilo americké armádě ve spojení s místní nově vytvořenou armádou konečně vyhnat šiitské ozbrojence (Jaish al- Mahdi) z Basry (odešli do Iránu). Při odchodu napsali na most "my se vrátíme." Jeden z vojáků nové irácké armády na most vylezl, a pod nápis dopsal: "A my budeme čekat."
Rozproudila se nám zde debata o mnohých politických otázkách. Na stránkách http://www.afghanistanwaterpolo.com/index.php?page=News naleznete informace o národním týmu vodního póla v Afganistánu. Co je na tomto týmu, reprezentujícího zemi s celkem třinácti bazény tak zvláštního?
Kromě toho, že reprezentuje zemi, kde pouze 12% žen je gramotných, snad jen to, že kritéria pro účast v týmu je schopnost přeplavat bazén bez utopení se, a trénuje ho již tři roky americký "mariňák" Jeremy Piasecki, který věří, že společný sport překonává rozdíly mezi rasami a národy. Jeho cílem je olympijská účast v roce 2016. Zkuste jim třeba napsat, že jim fandíte, a že nám v Čechách není jedno, co se děje v jejich regionu, třeba je to potěší.

Všem přejeme krásný týden,

za redakci průvodčí minimax.cz
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund