přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

13.02.2005 16:30 Tentokráte z jiného soudku DJ Pavel Bečán, člen Hudební akademie ČR
A tak jsme si povídali:

PB. Ukázky hudebních kousků se na Vašem serveru asi neobjeví, ale současná komprimovaná verze mp3 by to zřejmě umožnila. Ale hudba potřebuje také dobré texty a to je dnes velmi nedostatkové žádané zboží.

Aa: Mají šanci noví autoři vůbec se v hudebním byznysu prosadit? Přece texty si většina kapel píše sama.

PB. To ano, ale podle toho to taky vypadá. Doby specializovaných textařů zmizely, z Kainara tendenční tisk dělá komunistu a Medvídek se zdál všem jako propagace drog. Dobrý text v českém rocku jsme opravdu dlouho neslyšeli, dobrá muzika odešla s Petrem Kalandrou.

Aa: Je těžké prorazit v rockové či populární tvorbě?

PB: Pokud nejste finalistou Super Star, tak ano. Náklady na zavedení se odhadují na 3 až 5 miliónů a to není málo,a je třeba míti hodného strýčka Novotného nebo někoho v příbuzenské vztahu na Nově a dělat kašpárka v radiu.

Aa: Kdyby se našel nový a dobrý textař a to je básník, kdo najde jeho text?

PB: Vydání sbírky je samozřejmě cesta, přímý kontakt se souborem je mnohem lepší, ale především musí to chytit. Za srdce. Potom je šance.

Aa: Za sebe řeknu, že mi většina textů současných zpěváků připadá přehnaně apolitická, bezpohlavní a nudně zaláskovaná. Je to jen můj pocit?

PB: Asi ne. Je to trend estrád, peněz a producentů, kteří nemají zájem,aby se jejich investice profilovaly. Úspěch přináší peníze a o ten hlavně jde. Samotné zpěváky či kapely to někdy irituje, ale cesta ke svobodě je finančně náročná. Dnes zmizelí Lunetic by mohli vyprávět.

Aa: Tak co popřejete našemu serveru na závěr?

PB: Vydržte. Čas prověří, zda autoři, co se tu presentují, mají šanci a hlavně neschánějte žádné hodné strýčky,protože doma není nikdo prorokem. A přátelé, nezapomeňte, že nezavislost končí prvním miliónem. (na vašem účtu)

Za rozhovor děkuje Aaron

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund